PAYLAŞ

Orman alanına yasadışı kazı yaparak çevreyi kirleten kamyon şoförü, kamyonun önünü keserek Sultangazi Belediyesi’ne bağlı polis ekipleri tarafından yakalandı. Kamyon şoförünün yakın takibi sonrasında yakalanan M.K ve M.Y deneyimlerini anlattı.

Sultangazi Habibler Mahallesi’nde, bir önceki gece İstanbul Büyükşehir Belediyesi logolu kazı kamyonundan şüphelenilen ekipler takip etmeye başladı. Sultangazi Belediyesi’nde polis olarak görev yapan M.K, “Şüphelendiğimiz aracı farlarımızı 1 km geride bırakarak takip etmeye başladık. Sonra yasadışı çöplüğü bir suç olarak kaydettik. Kestiğimiz aracı cezai takibat için Sultangazi Emniyet Müdürlüğü’ne götürdük. ”

24/7 yasadışı kazı dökümü ile mücadele ettiklerini belirten Sultangazi Zabtası M. Y., “Bu yasadışı kazılar için yıllardır gerekli yasal prosedürleri yapıyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak gerekli tespitleri ve tutanakları yaptık. Gerekli cezai prosedürler İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi tarafından uygulanacaktır. ” O konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi logolu aracın yaklaşık 1 ay önce ormanlık alanda kaçak kazı nedeniyle cezalandırıldığı belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here