PAYLAŞ

Yalkun Dautov, İçişleri Bakanlığı Kamu Konseyi Başkanı olarak yeniden seçildi, Konseyin tüm üyeleri Konseyin kompozisyonunun yeniden seçilmesi sırasında adaylığı için “oy” verdi. Bu konuda bildirilen basın servisi, Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı.

Bugün 28 Şubat, İçişleri Bakanlığı Kamu Konseyi’nin 2019 yılı çalışma sonuçları üzerine bir toplantısı, İçişleri Bakanlığı’nın küçük salonunda yapıldı.

İçişleri Bakanı Kaşkar Dzhunushaliev’in belirttiği gibi, kamu konseyi cumhuriyet nüfusunun hukuk ve düzen alanındaki çıkarlarının tarafsız bir şefidir.

“2019’daki Kamu Konseyi’nin, kamuoyunun bize olan güven endeksindeki önemli artışla kanıtlandığı gibi harika bir iş çıkardığını belirtmek isterim. Kamu Konseyi, vatandaşların gözünde bir polis memurunun olumlu imajının oluşturulmasına önemli bir katkıda bulunur, kolluk kuvvetleri ve toplum arasındaki ilişkinin karşılıklı saygı ve güven ilkeleri üzerine yeni bir formatta kurulmasına yardımcı olur ”dedi Dzhunushaliev.

Ayrıca, rapor Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı OS başkanı Yalkun Dautov tarafından yapılmıştır.

“2019 yılında Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Kamu Konseyi 15 toplantı, Bişkek’te 10 toplantı ve 5 geri çekilme gerçekleştirdi. Buna ek olarak, Kırgız Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın OS’si, bugüne kadar% 90 oranında uygulanan 100’den fazla öneri yaptı ”dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here