Haber Zirve

Ünlü Yönetmen Hakkında İddai: Beni Çayla Bayıltıp Tecavüz Etti

Ünlü Yönetmen Hakkında İddai: Beni Çayla Bayıltıp Tecavüz Etti
1.727 views
09 Ekim 2019 - 7:00

Oyuncu Sand Van Roy’un skandal yaratan iddiası yabancı magazin basınında çalkalanıyor. Bu güne kadar ben beğenilen filmlerden biri olan Leon filminin yönetmeni Luc Besson’un kendisini çay ile bayılttıktan sonra tecavüz ettiğini iddia etti.

 

Yazıp yönettiği mükemmel film Leon ile herkesin tanıdığı ünlü yönetmen Luc Besson, hakkında tecavüz suçlamasıyla dava açıldı.

Besson için geçtiğimiz sene tecavüz suçlamasıyla soruşturma açılmış ancak soruşturma şubat ayında ise takipsizlikle sonuçlanmıştı.

Söz konusu iddialar için yeni bir gelişme yaşandı.

Çay içtikten sonra bayıldığını, uyandığında ise kendisini otel odasında bulduğunu anlattı. Kendine geldiğinde, Besson tarafından tecavüze uğradığını ve yalnız bırakıldığını anlayan oyuncu, ifşa olduğu için sinirlenmiş olsa gerek ve  otel odasında bir miktar para da bulunca polise gittiğini dile getirdi.

Besson’un avukatı Thierry Marembert o dönem AFP’ye yaptığı açıklamada film yapımcısının “bu hayali suçlamaları kesinlikle reddettiğini” söylemişti ve dokuz aylık soruşturmada Paris savcılığı delil yetersizliğinden ötürü Besson aleyhindeki suçlamaları reddetmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.