PAYLAŞ

Yaşları yayın tarihinden itibaren 25 yıldan fazla olan Kırgız Cumhuriyeti Sivil Hava Araçları Devlet Siciline uçakların dahil edilmesine ilişkin bir yasak vardır.

İlgili karar, Kırgız Cumhuriyeti Başbakanı Muhammedkaly Abylgaziev tarafından imzalandı.

Karara göre, Kırgız Cumhuriyeti Sivil Hava Aracı Devlet Siciline girilen kargo uçaklarının yaş kısıtlamaları ve buna bağlı çalışma süreleri revize edildi.

Belge, sivil havacılığın geliştirilmesi, Kırgız Cumhuriyeti bölgelerinin nüfusu için mal ve hizmetlerin kullanılabilirliğinin artırılması amacıyla kabul edilmiştir.

Bu karar, Kırgız Cumhuriyeti’nin kargo uçakları tarafından yürütülen ülkenin mal cirosunda bir artışa yol açacak ve havacılık hizmetleri pazarının gelişmesine ve yabancı havayolları için sağlıklı rekabetin yaratılmasına katkıda bulunacaktır.

Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti kararnamesine göre, ticari kargo taşımacılığına yönelik uçaklar hariç olmak üzere, yaşı yayın tarihinden itibaren 25 yıldan daha eski olmayan Kırgız Cumhuriyeti Sivil Hava Araçları Devlet Siciline uçakların dahil edilmesine bir yasak getirilmiştir. serbest; kargo uçağının verildiği tarihten itibaren 50 yaş üstü operasyonu; daha önce, yayınlanma tarihinden itibaren 40 yıldan fazla olan Kırgız Cumhuriyeti Sivil Hava Aracı Devlet Siciline dahil olan uçaklarda yolcu taşımacılığı.

Ayrıca, yapılan değişikliklere göre, uçuşa elverişlilik eksikliği nedeniyle son 2 yılda uçmayan uçaklar Kırgız Cumhuriyeti Sivil Hava Aracı Devlet Sicilinden hariç tutulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here