PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı, Kırgızistan’ın koronavirüsün yayıldığı Çin, İran, İtalya, Japonya, Güney Kore vatandaşlarına girişine geçici bir yasak getirmeyi öneriyor. Bu, Kırgız Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Cosmosbek Cholponbaev tarafından Bişkek’te düzenlediği basın toplantısında duyuruldu.

Ona göre, 28 Şubat’ta koronavirüs girişini önlemek için Cumhuriyet karargahı toplantısında bu konuda bir karar verilecek.

“Şimdi Çin, İran, İtalya, Japonya ve Güney Kore’den gelen vatandaşlar karantinaya alınıyor. Bu ülkelerde hastalığın yayılmasıyla bağlantılı olarak, bu ülkelerden Kırgızistan’a girişte geçici bir yasak getirmeyi teklif ettik ”dedi.

Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Nurlan Abdrakhmanov bunun gerekli bir önlem olduğunu ve herhangi bir siyasi hedef izlemediğini sözlerine ekledi.

Koronavirüs hastalığı COVID-19 ilk olarak Çin’de bildirildi. Şimdi bu virüsle enfeksiyon 50’den fazla ülkede kaydedildi. Dünyada, koronavirüs en az 2.800 ölüme neden oldu. Enfekte – Antarktika hariç tüm kıtalarda 83 binin üzerinde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here