PAYLAŞ

İran’ın Fransa Büyükelçisi, İran ve Fransa’nın kazanılan bilgiler çerçevesinde koronavirüsle mücadelede işbirliği yapmak için bir anlaşma imzaladıklarını bir tweetle yazdı.

Bahram Qasemi, Fransa’nın kriz merkezinde İran’ın virüsü durdurmak için neler yaptığını bildirdiğini söyledi.

Koronavirüs ile mücadelenin çok yönlü ve çok yönlü olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere, Almanya ve Fransa’nın İran’a ülkedeki koronavirüsle mücadelede yardımcı olması için 5 milyon avro (5,6 milyon dolar) bir paket sunduğunu söyledi.

Bir açıklamada, sözde E3 grubunun Dünya Sağlık Örgütü (WHO) veya diğer BM ajansları aracılığıyla destek sağlayacağını söyledi.

Grup, Pazartesi günü İran’a laboratuvar testleri için ekipman, koruyucu elbise ve eldivenler de dahil olmak üzere tıbbi malzeme gönderdiğini söyledi.

İran’ın Londra büyükelçisi Hamid Baeedijnejad, daha önce Twitter’da yaptığı bir mesajda, İranlı mühendislerin ve teknoloji uzmanlarının yerel ihtiyaçları karşılama çabalarıyla eşzamanlı olarak, İngiliz yetkililerle birlikte Coronavirus ile savaşmak için acil tıbbi ürünler satın almak için koordinasyonun sürdüğünü söyledi. Market.

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali-Reza Raeesi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, koronavirüs enfeksiyonu vakalarının 1.501’e ulaştığını ve ölüm oranının ülkede 66’ya yükseldiğini söyledi.

https://en.irna.ir/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here