PAYLAŞ

Turizm Departmanı Direktör Yardımcısı Vitaly Gritsevich’den Belarus Sporları Turizm Planlama ve Organizasyon Daire Başkanı ve Turizm Bakanlığı, 27 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalar neticesinde Belarus’taki çiftlik konaklamalarının sayısı 2019’da yüzde11,6 arttığını belirtti.

Yetkili, “Çiftlik turizmi ve ekolojik turizmin gelişmesinde olumlu dinamikler görüyoruz. Çiftlik konaklama sayısında yadsınamaz bir büyüme görüyoruz. ” 1 Ocak 2020 itibariyle Belarus’ta bir önceki yıla göre% 11.6 artışla yaklaşık 2.800 çiftlik evi kaldı.

2018’de Belarus çiftliği 2018’den yüzde 22 artışla 514.000’den fazla misafir ağırladı. Yabancı turist sayısı da arttı. 78 ülkeden yaklaşık 60.000 kişi Belarus çiftlik konaklamalarını ziyaret etti ve sundukları deneyimi takdir etti. Çoğu Rusya’dan geldi, ancak Rus turist sayısı azalırken, diğer ülkelerden gelen turist sayısı artıyor.

Spor ve Turizm Bakanlığı temsilcisi çiftlik turizminin Belarus turizm endüstrisinin ayırt edici bir özelliği haline geldiğine inanıyor. “Ve Belarus çiftliklerinin uluslararası pazarlarda aktif olarak kalmasını teşvik ediyoruz. Turizm fuarlarında Belarus’un ulusal stantlarını düzenliyoruz ve çiftlik ürünlerini ürünlerini tanıtabilmeleri için katılmaya davet ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here