PAYLAŞ

Belarus’un Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Aleksei Avramenko, Beyaz Rusya’nın 2020’de 12 köprüyü yeniden inşa etmeye başlayacağını,

“Ulusal yollardaki köprülerin yeniden inşasına çok dikkat ediyoruz. Bu yıl 12 büyük köprü üzerinde çalışmaya başlamayı planlıyoruz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi anlaşması imzaladık. Şimdi tüm prosedürleri tamamlıyoruz ve Mart ayında bir yüklenici seçmek için bir ihale açıklayacağız dedi.

Ana yolları da yeniden inşa etme planları mevcuttur. M7 Minsk – Vilnius’un onarımları bu yaz başlayacak ve 1 Mayıs 2021’e kadar tamamlanacak. Proje Avrupa Yatırım Bankası ile ortaklaşa yürütülüyor. Pleshchinitsy’yi ve P53 yolunu geçerek M3 Otoyolunun Zafer Höyüğünden Smolevichi’ye doğru olan bölümünün yeniden inşası bu yıl tamamlanacak.

Bakan, izinler konusunda da yorum yaptı. “Biz ve Polonya parite bazında 199.000 izin veriyoruz. Sorun, Belaruslu taşıyıcıların ek 30.000 izne ihtiyaç duyması, Polonya tarafı ise sahip oldukları şeyle ilgili. Müzakerelerin zorluğu bu: ihtiyaç duymadıkları halde daha fazlasını istiyoruz. Kilitlenmeyi bir şekilde çözmek ve Belaruslu taşıyıcıların izin sayısını artırmak için 15 Mart’a kadar bir dizi toplantı ve istişare düzenlemeyi kabul ettik ”dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here