PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilan ile Şubat ve Mart ayları içerisinde toplamda 67 itfaiye eri alımı yapacağını belirten Sivas Belediye Başkanlığı, belirtilen şartları taşıyan adayların başvurularını kabul edeceğini açıkladı. Sizde Sivas Belediye Başkanlığı bünyesinde itfaiye eri olarak görev almak ve iş sahibi olmak istiyorsanız haberimizde verilmiş olan itfaiye eri alımı şartlarını, tarihlerini ve diğer bilgilerini inceleyerek belirtilen tarihler içerisinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İtfaiye eri alımı şartları nedir?

Adayların itfaiye eri alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için Türkiye vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, Türk ceza kanununda yer alan 53. madde de belirtilen suçlardan dolayı mahkum edilmemiş olmak, adayların askerlik ile ilgisinin olmaması ( gerekli bilgi ilan tam metninde ), genel ve özel başvuru şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir.

Başvuru aşamasında istenen evraklar nedir?

Adayların iş talep formuna başvuru sırasında ihtiyacı olacak olup, resmi site olan www.sivas.bel.tr adresi üzerinden temin edilebilecektir. Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının fotokopisi, mezuniyet belgesi ya da diploma ( aslı veya noter onaylı örneği ), En az C sınıfı ehliyetin aslı ya da noter tarafından onaylanmış örneği, Kamu personeli seçme sınavı KPSS sonuç belgesi ve 2 tane biyometrik olarak çekmişmiş fotoğraf istenen evraklar arasında yer almaktadır.

Başvuru tarihleri nedir?

Adaylar itfaiye eri alımı için 16 Mart 2020 ile 20 Mart 2020 tarihleri arasında mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını ilan tam metninde yer alan adrese bizzat teslim etmeleri gerekmektedir. Eksik verilen başvurular, belgeler ve başvuru şartlarını taşımayan adayların tespiti yapılırsa değerlendirme gerçekleştirilmeyecektir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here